Раѓањето на нашиот Спасител со голема и искрена радост беше прославено и од устите на дечињата од свештенството од нашата Епархија. На денот на Рождеството Христово, во просториите на административниот центар на Дебарско-кичевската епархија во Охрид, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј приреди прием за свештенството од нашата епархија, а особено се израдуваа најмладите, кои му го честитаа Божик на Дедо Владика, а тој, како вистински духовен татко, им подари пакетчиња и од сѐ срце им возврати на нивниот поздрав: Христос се роди!

 

boziknajm2018 1boziknajm2018 2boziknajm2018 3boziknajm2018 4boziknajm2018 5boziknajm2018 6boziknajm2018 7boziknajm2018 8boziknajm2018 9

Fotogalerija

galerija

Izdava{tvo

izdavastvo

Crkoven kalendar

Јануар 2015
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1