На 25.10.2008, Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј, во сослужение на повеќемина свештенослужители, во охридското село Опеница освети камен-теменилник на нова црква-параклис, посветена на светите врачи Козма и Дамјан. Иницијатор за градба на овој параклис е свештеникот Димче Ѓорѓиески, парох варошки во Охрид, кој потекнува од истото село, како и останатите жители од ова село кои живеат и работат во Охрид и се покажани како добри стопанственици.

Sport media | Air Jordan 1 Retro High OG "UNC Patent" Obsidian/Blue Chill-White For Sale – Fitforhealth

openica

openica1

openica2

openica3

Fotogalerija

galerija

Izdava{tvo

izdavastvo

Crkoven kalendar

Септември 2015
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4