На 23 април 2009 година (Светли Четврток), во црквата „Свети Јован Богослов“ - Канео во Охрид се служеше света Литургија. Со божествената Литургија чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополит Дебарско-кичевски г. Тимотеј во сослужение на повеќемина свештенослужители од Охридското архиерејско намесништво. Кон верниот народ Владиката се обрати со богодахновено слово кое  интегрално ви го пренесуваме:

Sport media | Sneakers
Повеќе...

На Велики Петок, во црквата „Света Богородица“- Каменско во Охрид беа отслужени Царските часови и симнување на Телото Христово од Крстот. Со богослужбата чиноначалствуваше Владиката г. Тимотеј во сослужение на повеќемина свештенослужители, а вечерта во црквата „Света Богородица-Перивлепта“ во Охрид беше извршено оплакувањето Христово.
Кон верниот народ Владиката се обрати со слово кое интегрално ви го пренесуваме:

Asics footwear | Nike Dunk Low Coast UNCL - Grailify
Повеќе...

На Велики Четврток, во црквата „ Свети Георгиј“ во Охрид, Владиката г. Тимотеј во сослужение на повеќемина свештенослужители отслужи света Литургија. По завршувањето на Литургијата, Владиката заедно со свештенослужителите отслужија света Тајна Елеосвештение.

Adidas footwear | adidas Campus 80s South Park Towelie - GZ9177
Повеќе...
Страница 258 од 268

Fotogalerija

galerija

Izdava{tvo

izdavastvo

Crkoven kalendar

Септември 2015
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4