На 09. XII, денот кога Православната црква ги празнува свети Ѓорѓи и свети Алимпиј Столпник, се служеше света Литургија во црквата „Свети великомаченик Ѓорѓи“ – Охрид.

На Литургијата беше присутен многуброен верен народ од Охрид, кои во голем дел пристапија и се причестија со телото и крвта на Спасителот наш, Исус Христос.

Asics shoes | Nike React Element 87

svgjorgjija1

svgjorgjija1

svgjorgjija1

svgjorgjija1

svgjorgjija1

Fotogalerija

galerija

Izdava{tvo

izdavastvo

Crkoven kalendar

Февруар 2015
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1