Вечерта, на Велики Четврток, кога се читаат Страсните Евангелија, Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј богослужеше во црквата „Свети Георгиј“ во Струга.

Sports brands | NIKE AIR HUARACHE

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

cetvrtokstruga1

Fotogalerija

galerija

Izdava{tvo

izdavastvo

Crkoven kalendar

Април 2015
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3