На 19.10.2023 година, во просториите на Административниот центар на Дебарско-кичевската епархија во Охрид, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Плаошко-струшки и Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј оствари средба со Неговото Преосвештенство Епископот Дамаскин, викарен Епископ на Сучавската епархија од Романската православна црква. Средбата помина во духот на братската православна љубов, а беа разменети повеќе гледишта и прашања од секојдневниот живот на Црквата.

 

posetaNikodimrpc 1posetaNikodimrpc 2posetaNikodimrpc 3 

Fotogalerija

galerija

Izdava{tvo

izdavastvo

Crkoven kalendar

Февруар 2015
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1