Саботата, 25.10.2008 г. во предпладневните часови, Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј го освети патот кон манастирот св. Спас во Горно Лакочереј, охридско архиерејско намесништво. Патот го пуштија во употреба градоначалникот на Охрид г. Александар Петрески во придружба на останатите советници од локалната самоуправа, а во присуство на повеќе жители од селото, и со настап на културно-уметничко друштво со изведби на повеке народни песни и ора.

Running sports | spike shoes nike running shoe size chart boys

svspas

svspas1

svspas2

svspas3

Fotogalerija

galerija

Izdava{tvo

izdavastvo

Crkoven kalendar

Јули 2015
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2