На Велики Петок, во црквата „Света Богородица“- Каменско во Охрид беа отслужени Царските часови и симнување на Телото Христово од Крстот. Со богослужбата чиноначалствуваше Владиката г. Тимотеј во сослужение на повеќемина свештенослужители, а вечерта во црквата „Света Богородица-Перивлепта“ во Охрид беше извршено оплакувањето Христово.
Кон верниот народ Владиката се обрати со слово кое интегрално ви го пренесуваме:

Asics footwear | Nike Dunk Low Coast UNCL - Grailify
Повеќе...

На Велики Четврток, во црквата „ Свети Георгиј“ во Охрид, Владиката г. Тимотеј во сослужение на повеќемина свештенослужители отслужи света Литургија. По завршувањето на Литургијата, Владиката заедно со свештенослужителите отслужија света Тајна Елеосвештение.

Adidas footwear | adidas Campus 80s South Park Towelie - GZ9177
Повеќе...
Страница 266 од 276

Fotogalerija

galerija

Izdava{tvo

izdavastvo

Crkoven kalendar

Март 2015
Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5